Шкіра навколо очей – тонка, ніжна та чутлива. Вона майже повністю позбавлена ​​підшкірно-жирової клітковини і схильна до ранніх вікових змін. Незважаючи на це, у одних жінок шкіра в періорбітальній ділянці насичена, сяюча і світла навіть у бальзаківському віці, тоді як у інших вже в 30 років поцяткована дрібними зморшками.

Те, як виглядає наша шкіра, на 50% визначається генетикою, але решта 50% – це спосіб життя та догляд.

ВСЕ ПРО ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ НАВКОЛО ОЧЕЙ

Очі – дзеркало душі: вони ніколи не брешуть і першими видають вік. Щоденний догляд відіграє важливу роль у тому, як і на скільки років виглядає шкіра навколо очей. Краса справді в наших руках: правильний догляд здатний не лише уповільнити вікові зміни, а й значно покращити стан шкіри.

ПРОДУКТИ

Щоб зберегти шкіру навколо очей, що сяє на довгий час, важливий комплексний повсякденний догляд, що включає продукти для цієї області. Велика помилка – використання базових кремів для обличчя. Навіть якщо це добрий професійний крем, для догляду за повіками він не підходить.

Спеціальні засоби для догляду за областю навколо очей:

Мають легку текстуру.

Мають гіпоалергенний, ретельно підібраний склад.

Зазнають багатоетапного тестування, зокрема офтальмологічного контролю.

Підбирати продукти потрібно з урахуванням віку та наявних проблем (набряклість повік, темні кола та ін.): засоби повинні задовольняти потреби шкіри та вирішувати поставлені завдання.

Для підтримки молодої шкіри (до 30 років) достатньо використовувати легкі продукти зі зволожуючою дією.
Після 30 років уповільнюється синтез колагену та еластину, знижується пружність та тонус тканин, шкіра швидше зневоднюється. Слід вибирати продукти з насиченою текстурою та коригуючими властивостями. Зволоження має бути інтенсивним, як і захист від негативних факторів довкілля (вітаміни, антиоксиданти).
Після 40 років тургор і здатність шкіри до регенерації погіршуються не лише на тлі зниженого вироблення колагену та еластину, а й унаслідок уповільнення синтезу естрогену в організмі. До догляду потрібно додати засоби з anti-age компонентами: колагеном, ретинолом, ресвератролом, пептидами, вітаміном С та іншими. Вони сприяють розгладжуванню дрібних зморшок, запобігають утворенню нових заломів на шкірі, відновлюють її пружність.
Після 50 років шкіра стоншується, втрачає тонус і провисає. В арсеналі повсякденних засобів повинні бути присутні насичені поживні суміші з ефектом ліфтингу.

ОЧИЩЕННЯ І ДЕМАКІЯЖ

Делікатне, дбайливе очищення – ключове правило догляду за шкірою загалом, а навколо очей – особливо.

Очищати шкіру потрібно вранці та ввечері.

Не можна застосовувати пінки та гелі з ПАР, які дратують та пересушують епідерміс.

Краще скористатися спеціальним засобом, наприклад, молочком, міцелярною водою, яке слід нанести на ватний диск, прикласти до повік та дбайливими рухами видалити косметику.

Після цього достатньо вмитися чистою водою, а ось витирати обличчя необов'язково – нехай шкіра залишиться вологою.

Під час зняття макіяжу та вмивання не можна терти очі, сильно натискати на повіки – ці дії призводять до розтягування та мікропошкоджень тонкої шкіри.

ТОНІЗОВАННЯ

Використання тоніка допомагає нейтралізувати дію засобу для зняття макіяжу, нормалізувати pH та підготувати шкіру до нанесення крему. Не обов'язково купувати тонік тільки для повік, але на упаковці повинно бути маркування «для догляду за шкірою обличчя та навколо очей».

Невелику кількість тоніка слід нанести на ватний диск і акуратно протерти повіки масажними лініями.

ЗВОЛОЖЕННЯ

Схильність до сухості та зневоднення пов'язана анатомічними особливостями шкіри в даній зоні. Тому якісне зволоження у повсякденному догляді є обов'язковим. Легкі зволожуючі креми, флюїди, гелі складають основу доглядового комплексу. Щоб шкіра була сяючою, потрібно вибирати засоби, до складу яких входить гіалуронова кислота, сквалан, екстракт зеленого чаю, термальна вода та ін. Можна використовувати патчі - sos-засіб, що дозволяє швидко відновити тургор шкіри та наситити її вологою.

Як наносити крем: невелику кількість розподілити по верхній параорбітальній кістці від внутрішнього кута ока до зовнішнього, і по нижній від зовнішнього кута до внутрішнього, потім акуратно вбити в шкіру подушечками пальців. Надлишки крему потрібно промокнути паперовою серветкою.

Наносити крем на повіки та вії не можна – це може викликати алергічну реакцію, кон'юнктивіт, а також набряки.

ЖИВЛЕННЯ

Якщо шкіра пересушена, постраждала від сонця, неправильного догляду, можна використовувати коригувальні засоби з рослинними оліями (ши, зародків пшениці, виноградної кісточки, авокадо), вітаміном Е: вони відновлюють гідроліпідний бар'єр, живлять та пом'якшують шкіру. Наприклад, сироватку, яку слід використовувати курсово, наносити перед кремом.

ЗАХИСТ ВІД СОНЦЯ

Ультрафіолет викликає фотостаріння шкіри: шкіра навколо очей першою покривається сіточкою дрібних зморшок. Потрібно використовувати сонцезахисні окуляри, щоб не мружитися на сонці і не створювати заломи власною мімікою. А також існують сонцезахисні окуляри з фільтром, який ще й захищатиме від UV. У догляді повинні бути засоби з SPF - фільтрами, що блокують ультрафіолет. Причому будь-який із повсякденних косметичних засобів може містити ці фільтри. Тобто. купувати якийсь додатковий продукт, якщо ви не вирушаєте на відпочинок до моря, не доведеться.

Значення SPF вказується на тубах в одиницях. У холодну пору року достатньо вибирати продукцію з мінімальною кількістю SPF (2-4), влітку цей показник має бути високим, від 10 до 30, залежно від інтенсивності сонячного випромінювання та фототипу. А за наявності пігментації чи схильності до неї понад 30.

ПІДСУМУЄМО:

Використовуйте якісну декоративну косметику, стежте за її терміном придатності.

Обов'язково знімайте макіяж, навіть якщо падаєте від утоми. Ніч з косметикою на очах може звести нанівець ефект, якого ви домагалися багатомісячним доглядом.

Застосовуйте засоби правильно, не розтягуйте та не травмуйте шкіру.

Пілінги наносите лише на шкіру обличчя, виключаючи зону навколо очей.

Захищайте шкіру від ультрафіолету – ворога №1 нашої молодості.

Пийте багато чистої води. Зволожувати шкіру зовні, не заповнюючи питний баланс зсередини - марна справа.