Контуринг не виходить із моди десятиліттями, при цьому не всі знають, як ним правильно користуватися. Розбираємось разом в основах створення макіяжу за допомогою контурингу.

Що таке контуринг

Контуринг - це техніка макіяжу, в якій затемнюють і висвітлюють ділянки обличчя, щоб надати йому більшої детальності. При правильному розподілі світлотіні візуально виділяються вилиці, зменшується ніс та гармонізуються пропорції.

Вперше про контуринг заговорили у 1920-1930-ті роки, у період розвитку кінематографу. Гримери навчилися виділяти риси обличчя за допомогою косметики, щоб вони здавалися яскравішими та графічнішими. Згадайте Грету Гарбо з її точеними вилицями, ідеальною лінією підборіддя та великими очима. Такі стандарти краси диктували свої правила, в яких обличчя повинне залишатися скульптурним навіть у променях софітів при прямо спрямованому світлі. Популярність контурингу зросла через півстоліття, коли на подіумі з'явилися моделі з ідеально симетричними пропорціями обличчя — Лінда Євангеліста і Наомі Кемпбелл. У 2013 році контуринг знову став основою макіяжу, особливо для зйомок.

У візажистів є зворотна техніка - стробінг - протилежність контурингу. У ній окремі зони на обличчі не затемнюють, а висвітлюють хайлайтером. Сучасний контуринг, як правило, передбачає використання декількох засобів затемнення та висвітлення.

Що потрібно для контурингу

Одне з найважливіших правил контурингу - робота над усім обличчям. Тобто, засоби різних відтінків необхідно наносити на всі видимі зони. Не вийде окремо виділити ніс або, наприклад, вилиці — так вони відрізнятимуться щільністю і сильно виділятимуться.

Перед нанесенням макіяжу підготуйте необхідну косметику та інструменти:

Тональний крем, СС-крем, флюід, коректор або консилер. Для звичайного макіяжу потрібні легкі текстури, а для фотосесії та вечірнього образу можна вибирати більш щільні засоби. Повсякденний контуринг і техніка для зйомок відрізняються: макіяж, створений для фотокамери, буде виглядати маскою при денному освітленні.

Палетка для контурингу. Ви можете підібрати дві-три пудри схожої кольорної гами і різної насиченості від світлого до темного тону. Але зручніше купити готовий продукт-палетку, в якій вже підібрані тони без зайвого блиску та темні пудри для скульптурування, що відповідають різним відтінкам шкіри.

Стіки для контурингу. Якщо вам зручніше користуватися кремовими засобами, вибирайте відповідні палетки та стіки. На ринку представлені навіть двосторонні варіанти, у яких розділені темний та світлий відтінки. Іноді зручніше користуватись олівцями для контурування.

Косметичні пензлі. Деякі візажисти працюють із кремовими текстурами, наносячи їх пальцями. Правильно робити це за допомогою товстого плоского пензлика. До того ж знадобиться широкий товстий пензлик для нанесення пудрових засобів.

Як правильно робити контуринг

Індивідуальні особливості можна оговорити зі стилістом, який підкаже основні нюанси. Універсальний контуринг роблять поетапно:

1 Використовуйте легкий тональний флюїд або інший звичний засіб для вирівнювання тону обличчя.

2 Нанесіть під вилиці темний засіб, а по лінії вилицевої кістки — світле.

3 Затемніть нижню щелепу з боків підборіддя, крила носа і область над скронями по лініях росту волосся. За допомогою контурингу можна візуально наблизити до ідеалу великий та широкий ніс чи ніс із горбинкою.

4 Хайлайтер (підсвічуючий засіб) потрібно нанести над верхньою губою і вище затемненої частини вилиць, в центр чола і на носогубні складки.

5 Якщо у вас в арсеналі три відтінки — темний, світлий і проміжний (підійде бронзер) — останній використовуйте для акуратного переходу між основними контуруючими засобами.

6 На завершення додайте на щоки рум'яна відповідного відтінку.

Щоб підібрати ідеальний варіант, доведеться попрактикуватись. Орієнтуйтеся на індивідуальні особливості та будову обличчя. Зараз у тренді природність, тому набагато важливіше підкреслити переваги та замаскувати недоліки. Техніка може відрізнятися:

Для круглого обличчя

За допомогою темних тонів можна прибрати щоки на широкому обличчі. Затемніть бокові області біля підборіддя, скронь і під вилицями. Хайлайтером виділіть центр чола, підборіддя та носа.

Для обличчя квадратної форми

Щоб зробити такий тип обличчя візуально менш «важким», затемніть бокові області нижньої щелепи та чола. Обов'язково промалюйте та розтушуйте вилиці, а на центральну область обличчя нанесіть хайлайтер.

Для обличчя трикутної форми

За допомогою контурингу можна зробити вузьке підборіддя візуально ширше: нанесіть хайлайтер з бокових частин. Для врівноваження пропорцій обличчя затемніть скроневі області та лінію росту волосся.

Для обличчя прямокутної форми

Контуринг здатний підкреслити особливості обличчя, на якому вже є гарні вилиці та симетричні пропорції. Нанесіть темний засіб під вилиці, висвітлить підборіддя та лоб.

Для овального обличчя

Овальна форма обличчя вважається оптимальною та не потребує корекції. Залежно від особистих особливостей, ви можете трохи скоригувати великий лоб і підкреслити вилиці.

Поради візажиста

Контуринг у жодному разі не повинен доходити до губ. Він йде чітко під виступаючим місцем вилиці, на відстані двох пальців від губ і не змішується з хайлайтером та рум'янами. Інакше це буде брудна пляма.

Основні помилки новачків — неправильний вибір тону та використання бронзера замість контурингу; це різні за функціоналом засоби. Контуринг має бути сіро-коричневим, із сірим підтоном. Саме такого кольору природні тіні на нашому обличчі. Не використовуйте бронзер як контуринг. Він надає відчуття «цілування обличчя сонцем» — легкої засмаги. Бронзер зазвичай рудий, із сяйвом та червоним підтоном. Якщо використовувати його як контуринг, вийде болісний вигляд.

Для зйомки завжди вибирають щільніший контуринг, кремові текстури. Завдання - зробити обличчя максимально фактурним і не плоским, адже при яскравому світлі фотоспалаху воно втрачає 3D-ефект. Для денного макіяжу найчастіше досить легкого контурингу вилиць і носа. І тут краще вибирати суху косметику.

Особливої ​​різниці по сезонах немає, але багато залежить від вашого типу шкіри. Якщо вона схильна до жирності, краще брати кремовий контуринг, а поверх - закріплювач. Для сухої шкіри підходять сухі продукти; вони не зітруться і не потечуть. Взимку треба пам'ятати, що контуринг може забруднити світлі високі коміри, каптури та шарфи. Якщо їдете на захід, краще візьміть засіб із собою і нанесіть вже на місці після того, як зняли верхній одяг.