Натуральне каміння за стихіями
Самоцвіти - це не просто незвичайна, стильна прикраса, що зачаровує. Кожен із кристалів зберігає певний енергетичний заряд, здатний допомогти зберегти здоров'я, залучити удачу, зробити життя людини кращим у всіх відносинах.
Як саме мінерал впливатиме на власника, багато в чому залежить від особливостей його енергетики. Не останню роль у цьому питанні грає те, до якої із стихій належить кристал.
Правильно підбираючи каміння з урахуванням їхньої «стихійності», можна створити ідеальний оберіг для будь-якої життєвої ситуації чи мети.
Езотерики поділяють мінерали за стихіями залежно від особливостей їх формування, планети-покровителя та фізичних характеристик кристала (колір, вага, прозорість, чистота). Магічні та лікувальні властивості натурального каменю, його вплив на життя та долю людини, безпосередньо залежать від того, енергіями якої стихії він наповнений.
Камені стихії Вогню
Вогняна стихія наділяє людину оптимізмом, здатністю до швидкого прийняття рішень, впевненістю, відкритим і товариським характером, робить її сміливою, добродушною, наполегливою та енергійною.
Надлишок вогню пробуджує такі якості, як:
підвищена агресія;
егоїзм, самозакоханість;
надмірна сексуальність;
нетерпимість;
марнославство;
прагнення влади;
безвідповідальність у поєднанні із зайвою самовпевненістю;
схильність до необдуманих вчинків, невиправданого ризику.
На фізичному плані надмірна «вогняність» проявляється схильністю до запальних захворювань (підвищення температури тіла). Про те, що вогню більше «норми», може свідчити любов до гострих та гарячих страв, а також прискорений метаболізм.
При нестачі вогню людина ніби «гасне». У неї не вистачає життєвої сили, стимулів рухатися вперед, власних ідей, ентузіазму. Вона пасивна, не впевнена у собі, не готова приймати рішення, відстоювати свою думку. Нерідко люди з нестачею «вогненності» страждають від фобій, тривожності, стають надто боягузливими та малодушними.
Зв'язок стихії із планетами
Стихія Вогню взаємопов'язана із Сонцем, а також з двома планетами — Юпітером і Марсом.
Камені вогняної стихії та їх особливості
Більшість мінералів вогняної стихії — це прозорі чисті кристали, а також непрозорі камені теплих тонів або насичених темних відтінків аж до чорного. Вогняні самоцвіти народжуються в надрах планети під високим тиском або мають вулканічне походження. Енергетика цього каміння яскрава і потужна, а магічна дія — виражена, швидка та інтенсивна.
До списку "вогняних" мінералів входять:
геліоліт;
пірит;
геліодор;
гросуляр;
альмандін;
рубін;
алмаз;
лава;
геліотроп.
Носити кристали Вогню рекомендується тим, хто зіткнувся з нестачею енергій цієї стихії. Вони допоможуть підзарядитись, піднімуть загальний тонус організму, подарують оптимістичний настрій та дадуть імпульс до необхідних дій.
Камені стихії Землі
Земля - стихія сталості, впевненості, стабільності та прагматизму. «Земні» люди — практичні матеріалісти, роботящі, господарські, запасливі. Вони вміють грамотно розпоряджатися фінансами. У них добре розвинене почуття справедливості, готовність надати підтримку у скрутну хвилину, але осягати нове і миритися з раптовими змінами таким людям буває непросто.
Надлишок Землі позбавляє людину здатності адаптуватися до змін, що відбуваються в житті. Будь-які зміни сприймаються вкрай негативно та викликають сильний стрес, аж до фізичного нездужання та хвороб. Вони нерідко мають труднощі з навчанням, стають скупими, прагнучи зайвої економії навіть на тлі високих доходів.
«Земний» дисбаланс негативно відбивається на стан здоров'я людини, виявляючись через:
порушення обмінних процесів;
зайва вага (аж до ожиріння);
атеросклероз;
відкладення солей;
сечокам'яна хвороба;
захворювання опорно-рухового апарату, а також підвищена крихкість кісток;
проблеми із зубами;
часті травми (зокрема переломи).
Нестача стихії Землі робить людину непрактичною, відірваною від реальності. Нудний характер, відсутність почуття гумору, песимізм, жорсткість (аж до жорстокості), жадібність, нездатність реалізовувати свої задуми – прояви «слабкої Землі». Ці люди часто відчувають матеріальні складнощі, їм важко побудувати кар'єру, досягти фінансового благополуччя.
Зв'язок стихії із планетами
До стихії Землі належать такі планети Сонячної системи, як Меркурій, Венера та Сатурн.
Камені земної стихії та їх особливості
"Земні" мінерали - непрозорі, важкі, мають високу твердість і міцність. Нерідко це мінерали зі складною структурою, їхнє забарвлення насичене і глибоке, часто темних відтінків.
До каменів стихії Землі відносяться:
обсидіан;
родохрозит;
гагат;
онікс;
бірюза;
малахіт;
нефрит;
агат;
халцедон;
лазурит;
яшма;
жадеіт.
Камені земної стихії стануть у нагоді, коли не вистачає надійності та впевненості у завтрашньому дні, потрібно зробити життя більш стабільним і постійним, зміцнити здоров'я, стати більш врівноваженим та практичним, покращити своє фінансове становище, підвищити працездатність.
Камені стихії Повітря
Стихія Повітря робить людей товариськими, привабливими дипломатами, здатними залагодити будь-який конфлікт і порозумітися з ким завгодно. «Повітряні» люди неупереджені, об'єктивні та волелюбні. В них виражене почуття колективізму, добре розвинена здатність до навчання (швидко і міцно засвоюють інформацію, зокрема їм легко даються іноземні мови). Людина Повітря здатна захоплювати, надихати, заряджати оптимізмом. Повітряна стихія, як і вогненна, наділяє оптимізмом та чудовим почуттям гумору.
Надлишок «легкості» наділяє впертістю, привносить у характер такі риси, як безпринципність, безсердечність, поверховість. Людина стає балакучою, схильною до розбещеності і випадковим зв'язкам, розважливим, двуличним і ненадійним.
Якщо стихії Повітря дуже мало, людині складно спілкуватися з оточуючими (аж до соціопатії та соціофобії). Вона потребує спілкування з іншими людьми, але не здатна зав'язати знайомство чи налагодити взаємовідношення. Складнощі з навчанням, проблеми з пам'яттю свідчать про недостатність повітряної стихії. Ще один прояв - хвороби бронхолегеневої системи, часті або протікають дуже важко, з ускладненнями.
Зв'язок стихії із планетами
Стихія Повітря пов'язана з двома планетами - Юпітером та Ураном.
Камені повітряної стихії та їх особливості
Повітряне каміння, як правило, напівпрозоре, з легкою «димкою», нерідко має неоднорідну структуру з домішками та вкрапленнями.
До каменів стихії Повітря відносять:
гірський кришталь;
димчастий кварц;
цитрин;
амазоніт;
флюорит;
хризоліт;
топаз;
аметист;
берил.
Повітряні кристали допомагають заповнити дефіцит енергій відповідної стихії. Вони прискорюють обмінні процеси, роблять людину більш рухливою, комунікабельною, допомагають швидко адаптуватися до змін. Якщо потрібно налаштуватися на навчання, прискорити мислення та додати ідеям креативу – допоможуть камені стихії Повітря.
Камені стихії Води
Стихія Води наділяє людину багатою фантазією, живою уявою, розвиненою інтуїцією, ввічливістю. «Водні» люди здатні на самопожертву, вміють глибоко та щиро відчувати. Вони флегматичні, схильні до споглядальності та дуже привабливі.
Надлишок енергії Води здатний «відвести» з реальності, його прояви:
надмірна мрійливість, нездатність адекватно сприймати навколишній світ;
схильність до згубних залежностей (алкоголізм, наркоманія, токсикоманія, ігрова залежність);
депресивні стани;
різкі перепади настрою;
розлади психіки.
Про дисбаланс стихії води свідчить уповільнений обмін речовин, порушення роботи сечостатевої системи, залоз внутрішньої секреції.
Нестача «водності» позбавляє людину здатність до глибоких почуттів, емпатії, співчуття. Вона стає надміру прагматичною, всі моменти свого життя розглядає виключно з позиції практичної користі. Їй складно вибудовувати взаємовідношення з іншими людьми, особливо коли йдеться про романтику та створення сім'ї.
Зв'язок стихії із планетами
До небесних тіл водної стихії відносять планету Нептун, карликову планету Плутон і супутник Землі - Місяць.
Камені водної стихії та їх особливості
"Водні" камені зазвичай напівпрозорі або непрозорі з ефектом просвічування або "глибини". Це неяскраві мінерали з переливами, незвичайними переходами. Серед них нерідко можна знайти камені, які змінюють колір, мають ефект опалесценції або плеохроїзму.
До каменів стихії Води відносять:
місячний камінь;
смарагд;
аквамарин;
перли;
опал;
гашеніт;
селеніт.
Це каміння допомагає «добрати» недостатню енергію стихії Води. Вони утихомирюють, заспокоюють, допомагають позбутися негативних емоцій і темних думок, оберігають від згубних зовнішніх впливів (зокрема магічних). Якщо потрібно пробудити фантазію, «освіжити» почуття та посилити інтуїцію, у цьому також допоможуть «водні» кристали.
Камені, що поєднують у собі дві і більше стихій
Деякі самоцвіти поєднують у собі енергії двох, трьох чи навіть чотирьох стихій. Приклади таких мінералів:
Дві стихії:
Вода + земля: серпентин, циркон, лабрадор.
Земля + Вогонь: авантюрин.
Земля + Повітря: чароїт.
Повітря + Вогонь: шпинель, бурштин, гематит, сердолік.
Три стихії:
Вода+Земля+Вогонь: корал.
Чотири стихії:
Повітря + Вода + Земля + Вогонь: лава.
Мінерали, що поєднують у собі дві і більше стихії, мають властивості, тією чи іншою мірою притаманні кожній з них. При цьому одна зі стихій буде переважаючою, а друга та наступна — слабшими, допоміжними. Наприклад, для авантюрину основною стихією є Земля, а Вогонь виражений слабкіше. Тому мінерал приносить власнику удачу в земних справах, при цьому його справи будуть пов'язані з часткою ризику та азарту.
«Комплексні» мінерали зазвичай менш вимогливі до енергетики власника — їм простіше налаштуватися на енергополі людини і почати приносити йому користь при взаємодії.
Особливими серед «комплексних» самоцвітів вважаються камені, які поєднують у собі всі 4 базові стихії. Їх можна використовувати для гармонізації енергополя людини в цілому, нерідко астрологи рекомендують їх як універсальні обереги.
Правила поєднання каменів різних стихій між собою
Головне правило поєднання натурального каміння — не одягати мінерали стихій-«антагоністів» разом. Разом не можна носити самоцвіти:
Повітря + Вода в комплексі створюють енергополе «цунамі», людині важко витримати такий потік вібрацій без шкоди для себе;
Вогонь + Вода — якщо енергетика мінералів приблизно дорівнює за силою, то вони взаємно «знищують» один одного, завдаючи при цьому шкоди балансу енергополя людини. Якщо одна із стихій відчутно сильніше іншої, з'являється некомфортний дисбаланс (Вогонь перетворює Воду в «пар» чи Вода «гасить» Вогонь);
Земля + Вогонь — у цій парі зазвичай Земля «пригнічує» Вогонь, але при цьому сама «скам'янює», тобто енергії мінералів взаємно нейтралізують один одного (амулети стають марними), або енергетика земного талісмана стає надмірно жорсткою і важкою для енергополя і може нашкодити.
Камені однієї стихії мають властивість посилювати одне одного. До таких поєднань також варто ставитись з обережністю, оскільки є ризик накопичити надлишок енергій тієї чи іншої стихії.