Стежити за шкірою потрібно в будь-якому віці, але після 40 років вона потребує особливого догляду. Ці десять простих порад допоможуть значно полегшити процес.

SPF – не лише для пляжу!

Дощить чи сонячно, не забувайте щедро наносити на шкіру сонцезахисний засіб широкого спектру (шукайте позначку broad spectrum): такі убезпечать від УФ-променів і UVA-, і UVB-групи. Його слід використовувати щодня, щоб запобігти фотостарінню шкіри, яке є однією з головних причин появи зморшок.

Позбавтеся шкідливих звичок

Процес куріння руйнує молекули колагену та еластину, які відповідають за пружність шкіри, а також знижується рівень жіночого гормону естрогену. Усі три потрібні для того, щоб шкіра залишалася молодою якомога довше.

Використовуйте креми з ретиноїдами

Вони допомагають зупинити час. Ретиноїди не тільки мінімізують видимість пігментних плям і зморшок, але й запобігають формування нових.

Не забувайте про зволоження

Дерматологи стверджують, що чим вищий рівень зволоженості шкіри, тим менш помітні зморшки. Пийте більше води, відмовтеся від кави та газованих напоїв, а також регулярно зволожуйте шкіру.

Нормалізуйте сон

Здоровий сон такий важливий не тільки тому, що шкіра потребує відновлення. Наслідки недосипання – втрата пружності шкіри та припухлості навколо очей – роблять зморшки більш помітними.

Підтримуйте вагу в нормі

Коливання ваги негативно впливає на стан шкіри: згодом вона втрачає еластичність. Крім того, чим частіше і радикальніше змінюється цифра на терезах, тим важче повернути форму.

Правильно харчуйтесь

Шкіра отримує поживні речовини не тільки – і не стільки – завдяки догляду. Справа ще й у дієті: чим вона більш збалансована, тим молодше ви виглядаєте. Почніть приймати полівітаміни. Додайте в раціон жирну рибу (наприклад, лосось), темно-зелені овочі (броколі та шпинат), волоські горіхи та мигдаль. Пийте багато зеленого чаю, багатого на антиоксиданти. Відмовтеся від рафінованого цукру та алкоголю – обидва прискорюють процеси вікових змін шкіри.

Якнайбільше рухайтесь

Заняття спортом покращують кровообіг. Результат? Шкіра сяє, виглядає здоровою та свіжою. Просте півгодинне тренування чотири-п'ять разів на тиждень принесе дивовижні результати.

Постарайтеся розслабитися

Ваше завдання - навчитися справлятися зі стресом: він прискорює старіння клітин, що, природно, відображається на стані шкіри.

Не видавлюйте прищі

Це ви знаєте із підліткового віку. Пігментні плями – результат не тільки впливу ультрафіолету, але й того, що ви продовжуєте видавлювати прищі. Так як для вікової шкіри необхідно більше часу для того, щоб відновитися, пігментація не "піде" просто так.

Засоби для антивікового догляду за шкірою

Скільки косметичних засобів для вікової шкіри необхідно тримати під рукою? Насправді не так і багато. Головне – довести процес догляду до автоматизму. Дотримуйтесь інструкцій.

Етап №1: Вмийтеся засобом, який не сушить шкіру

Незалежно від типу шкіри починайте ранок – і вечір! - з очищення. Зріла шкіра найчастіше суха і чутлива, тому очищення має бути максимально ніжним і делікатним. Віковій шкірі найкраще підійде засіб, який не сушить і не залишає відчуття стягнутості. Змивайте його водою кімнатної температури, а потім – наносьте наступні засоби догляду прямо на вологу шкіру.

Етап №2: Нанесіть сироватку

Засоби з легкою текстурою завжди слід наносити до більш  щільніших, тому до зволожуючого крему нанесіть сироватку. Засоби з цієї категорії зазвичай вирішують конкретні проблеми шкіри. Довгостроковий результат – зниження видимості зморшок.

Етап №3: Нанесіть крем для шкіри навколо очей

Саме стан ніжної області навколо очей найчастіше видає вік. Тому важливо використовувати крем для шкіри навколо очей, особливо якщо вже з'явилися зморшки. Крем зробить їх та темні кола під очима менш помітними. Регенеруючий глибокий догляд навколо очей, зменшує видимі зморшки і прибирає мішки під очима. У складі є кофеїн, який допомагає боротися з набряками, а за допомогою аплікатора можна провести масаж, що освіжає.

Етап №4: Зволожте шкіру

Шукайте ті засоби, що зменшують видимість зморшок, сприяють оновленню шкіри, вирівнюють її структуру і зменшують зморшки. Фільтр SPF додатково захищає шкіру від сонця і перешкоджає появі пігментних плям. 

Етап №5: Вечірній догляд

У антивіковому догляді варто зробити акцент на вечірньому та нічному догляді. Після вмивання використовуйте пілінг чи скраб. Наступний крок – нічна крем-маска, що забезпечує комплексний догляд і бореться з ознаками старіння протягом усієї ночі. Наносити засіб слід масажними рухами на обличчя, шию та декольте.

Порада! Саме комплексний та регулярний догляд дозволить покращити якість шкіри та принесе помітні результати. Не бійтеся використовувати одну гаму засобів тривалий час, саме тоді ваша шкіра стане більш пружньою, дрібні зморшки зникнуть, а глибокі стануть менш помітними.

Антивіковий догляд за шкірою після 40 років: особливості

Найбільш поширені проблеми шкіри у цьому віці – сухість, тьмяність, зморшки. І підбирати засоби на догляд варто, враховуючи саме ці фактори.

1. Відлущуйте частіше, але м'якше

У 30 років процеси оновлення клітин та вироблення колагену сповільнюються, і в 40 ви вже бачите результат цього. Омертвілі клітини шкіри повільніше відлущуються, їхній шар, що накопичується на шкірі, робить її сухою, тьмяною, акцентує увагу на зморшках і пігментних плямах. Використовуйте скраб для того, щоб досягти пом'якшуючого, освітлювального ефекту. І оскільки шкіра в 40 років сухіша, з ослабленим захисним бар'єром, вибирайте м'які засоби. Якщо (і як тільки) відчуєте роздратування під час скрабування шкіри, відразу ж змийте його.

2. Додайте зволожуючу сироватку

Ослаблений бар'єр шкіри – не єдина причина зневоднення. Кількість молекул, які утримують вологу (такі як гіалуронова кислота), у 40 років значно скорочується. Відновлюйте все, що було втрачено, за допомогою зволожуючої сироватки на основі гіалуронової кислоти.

3. Використовуйте більш насичений сонцезахисний крем

Відмовтеся від рідких сонцезахисних засобів без олій у складі. Вибирайте більш щільні, «кремові» версії з активними антивіковими та зволожуючими інгредієнтами.

4. Змініть крем для шкіри навколо очей

Багато жінок у 40 років помічають, що шкіра повік стає більш в'ялою. Особливо це помітно при нанесенні тіней – місця для того, щоб їх розподілити залишається менше, тому що шкіра під бровою «обвисає» на рухливу повіку. Це – привід купити крем для шкіри навколо очей з ретинолом і ретиналом, м'якою формою вітаміну А. Якщо шкіра чутлива, наносіть крем із такими інгредієнтами раз-два на тиждень.

5. Використовуйте нічний крем або маску.

Вони допоможуть пом'якшити та зволожити шкіру. Вибирайте крем або маску, до складу яких входять зволожуючі інгредієнти (гліцерин, гіалуронова кислота), натуральні олії, антиоксиданти (їх наявність також важлива у формулі денного крему) та кераміди.

Антивіковий догляд за шкірою після 50 років

Основні проблеми – сухість, чутливість шкіри, текстура шкіри (ефект гофрованого паперу), млявість, зморшки. Як бути?

1. Шукайте інгредієнти, які підтримують захисний бар'єр шкіри

Жіночий гормон естроген підтримує здорове функціонування клітин та уповільнює процес старіння. Під час менопаузи його рівень стрімко падає, клітини не можуть захистити себе, підтримувати рівень зволоження та виробляти колаген так, як раніше. Крім того, вікова шкіра страждає від втрати натуральних ліпідів – керамідів, жирних кислот, холестерину – що провокує запалення, зневоднення, порушення ліпідного шару. Щоб взяти процес під контроль, використовуйте антивікові креми, багаті на ліпіди, і наносіть мінімум два рази на день.

2. Переходьте на засоби збагачені оліями

Це стосується всього - від засобів для очищення до сироваток. Вмивайтеся кремовими бальзамами, які видаляють частинки косметики (і не претендують на більше!), не порушуючи захисного бар'єру шкіри. Олію з вітаміном С, багатим на антиоксиданти (воно, на відміну від сироватки, не стягуватиме шкіру), наносіть вранці та ввечері

3. Використовуйте м'які ензимні пілінги

Вони делікатно видаляють омертвілі частинки шкіри, не ушкоджуючи її. Використовуйте двічі на тиждень, щоб шкіра сяяла.

4. Не забувайте про крем із ретиноїдами

У 20 років вони допомагали боротися з акне, у 30 – контролювали пігментацію, у 40 – відновлювали рівень колагену та боролися зі зморшками. А в 50 років ретиноїди продовжують виконувати всі ці функції плюс запобігають передраковим захворюванням, ймовірність яких з віком неминуче збільшується. Використовуйте креми з ретиноїдами (наприклад, третиноїном), поверх наносіть зволожуючий крем, а на ніч - живильний, з керамідами, який захищатиме від сухості та подразнення.

5. Боріться з темними плямами

До 50 років вони з'являються по лінії росту волосся, на грудях, кистях. Використовуйте засоби (у тому числі і скраби) з інгредієнтами, що освітлюють, які впливають на пігментні плями і не забувайте про крем з високим фактором SPF - його обов'язково використовувати, щоб запобігти виникненню нових пігментних плям.

6. Приділяйте увагу губам

З віком шкіра губ стрімко втрачає колаген. Крім того, піддається постійному УФ-впливу, а санскрин у цій галузі швидко «з'їдається». Як результат – губи втрачають форму. Допоможуть сироватка та бальзами для губ на основі гіалуронової кислоти. Вони пом'якшуватимуть шкіру і боротимуться з зморшками навколо губ.

7. Приділяйте увагу шиї

Що стосується шкіри шиї та декольте, можна не підбирати окремий засіб для цих зон, але й забувати про них не слід. У цій зоні розташовано менше сальних залоз, звідси наслідки – сухість, зморшки, втрата пружності. Знайдіть найжирніший крем із можливих, і щедро наносьте на шию двічі на день. Крім того, на ніч раз або два на тиждень наносьте зволожуючий крем з ретиноїдами, щоб зробити шкіру щільнішою. Запобігти зневодненню допоможе крем на основі керамідів – його наносьте поверх.

Як правильно вибрати антивіковий крем?

Читайте етикетку і шукайте наступні інгредієнти:

АНА-, ВНА-кислоти: працюють як ексфоліанти, видаляють омертвілі частинки шкіри, пом'якшують, стимулюють вироблення колагену;

ретинол: скорочує ознаки вікових змін шкіри;

вітамін С: антиоксидант, що захищає шкіру від впливу ультрафіолету і, як наслідок, фотостаріння;

гіалуронова кислота: зволожує;

ніацинамід: гальмує утворення меланіну, освітлює шкіру.

Підбирайте засіб за типом шкіри. Найскладніше обрати засіб для жирної шкіри, сальні залози якої працюють активніше за інших. А в антивікові креми часто входять олії. Вибирайте засоби на водяній основі з легкою текстурою. А ще з саліциловою кислотою – вона працює як ексфоліант, очищає пори, запускає процес оновлення клітин, що є важливим для вікової шкіри. Також шукайте екстракт зеленого чаю.

Якщо шкіра суха чи чутлива, необхідно знайти засіб, який не спровокує подразнення, почервоніння шкіри. З обережністю ставтеся до засобів з ретинолом – у вашому випадку він може спровокувати сухість та запалення. Шукайте полегшені форми вітаміну А – наприклад, ретинол пальмітат або ретинол ацетат.