Правильний макіяж підкреслює риси обличчя, надає їм привабливості, допомагає приховати недосконалість шкіри. У цій статті ми розкриємо секрети грамотного макіяжу в домашніх умовах з інструкціями для початківців. Сподіваємося, інформація буде корисною та досвідченим візажистам.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ МАКІЯЖУ ОБЛИЧЧЯ?

Що входить до базового набору:

Тональна основа. Тон вибирайте максимально близький до природного кольору обличчя.

Консилер для маскування недосконалостей: прищів, висипань, слідів втоми. Відтінок повинен бути світлішим за тон шкіри.

Тіні для повік. Зверніть увагу на якісну пігментацію.

Підводка для вечірнього, олівець або лайнер для денного макіяжу.

Губна помада.

Рум'яна.

4 ПРАВИЛА ІДЕАЛЬНОГО МАКІЯЖУ ОБЛИЧЧЯ

Щоб створити рівний тон і гарний макіяж, прислухайтесь до наших порад.

Перша порада – придбайте якісні пензлі, щонайменше чотири. Базовий набір поетапного макіяжу включає інструменти, якими зручно наносити тональну основу, рум'яна, пудру, тіні.

Друга рекомендація – обов'язково підготуйте шкіру до нанесення макіяжу. У домашніх умовах це нескладно зробити з використанням засобів для очищення. Потім скористайтеся зволожуючою сироваткою або кремом.

Третє правило: не варто перевантажувати обличчя декоративною косметикою із щільною текстурою і занадто темних відтінків. Так ви виглядатимете набагато старше.

Підсумкова порада – остерігайтеся чітких та різких переходів тонів. Лінії мають бути акуратними та природними. Розтушовуйте косметичні продукти, щоб зтерти межі між ними.

Правильний макіяж: покрокова інструкція для початківців

Визажист-початківець повинен знати, як правильно наносити макіяж покроково. Скористайтеся рекомендаціями професіоналів щодо поетапного макіяжу в домашніх умовах. Очищення та зволоження.

Крок 1

Урок нанесення косметики поетапно починається з очищення та зволоження шкіри. Скористайтеся зволожуючим кремом або сироваткою для обличчя зі спеціальним складом, що підходить як база під макіяж.

Крок 2

Вирівняйте тон, наносячи тональну основи пальцями, б'юті-блендером, пензлем, вологим спонжем. Розтушуйте на область шиї та вух, до зони росту волосся, щоб колір лягав рівномірно, без перепадів.

Крок 3

Поетапно замаскуйте недосконалість. Нанесіть консилер, який відтінком повторює тон основи або контрастний для маскування проблемних ділянок, для поліпшення кольору обличчя.

Крок 4

Виконайте легкий контуринг з нанесенням великим пензлем бронзера на область чола, вилиць та підборіддя. Хайлайтер нанесіть під брови, над вилицями, на спинку носа, ямку над верхньою губою.

Крок 5

Урок нанесення косметики поетапно починається з очищення та зволоження шкіри. Скористайтеся зволожуючим кремом або сироваткою для обличчя зі спеціальним складом, що підходить як база під макіяж.

Добре розчешіть щіточкою брови. Промалюйте їх олівцем. Його відтінок має повторювати природний колір брів. Укладіть волоски в потрібному напрямку та формі, закріпіть за допомогою гелю.

Крок 6

Нанесіть тіні на всю область рухомих повік. Виділіть складку світлішим відтінком, гарненько розтушуйте. Повсякденний макіяж краще зробити покроково, тінями з матовою чи сатиновою текстурою.

Крок 7

У міжресничному просторі зробіть промальовування, використовуючи чорний або темно-коричневий олівець. З його допомогою можна виконати підведення, вивести стрілку. Вії обережно розчешіть і профарбуйте тушшю.

Крок 8

Нанесіть олівець за контуром губ, злегка розтушуйте. Він скоригує форму та підвищить стійкість помади. Можете використати блиск. Нанесений по центру поверх шару помади він додасть губам додатковий об'єм.

Крок 9

Щоб макіяж був максимально стійким як професійний грим, закріпіть його. Відмінний ефект дає спеціальний фіксуючий спрей. Його легко наносити. Він рівномірно розпилюється та закріплює декоративну косметику.

Основи денного макіяжу

Як правильно наносити денний макіяж на обличчя? Основне правило повсякденного макіяжу - один акцент. Виділяйте очі чи губи. Найкращий варіант для повсякденності – нюдовий візаж. Не використовуйте чітких ліній, яскравих тонів.

Для його створення підбирайте ніжні рожеві, персикові, золотисті, світло-коричневі, бежеві відтінки, близькі до природних тонів. Використовуйте непомітні пастельні відтінки, добре розтушовуйте лінії.

Правильний денний макіяж тяжіє до натуральності, природності. Він передбачає використання тональних та інших косметичних засобів із напівпрозорою легкою текстурою (ВВ-креми). Підбирайте декоративну косметику, яка відповідає вашому кольоротипу.

Основи вечірнього макіяжу для початківців

Починати створення яскравих вечірніх образів краще покроково, експериментуючи та знаходячи оптимальні варіанти. Надихайтеся фотографіями знаменитостей із кольоротипом зовнішності, аналогічним до вашого. Тут доречне застосування більш щільних текстур, складних технік, шиммера та блискіток, стразів.

Якщо ви робите макіяж у домашніх умовах, скористайтесь праймерами, водостійкою косметикою. Це не дозволить макіяжу «плисти». Він буде «важче» денного, але більш виразним і контрастним.

Можете скористатися темним підведенням, насиченими темно-синіми, бузковими, коричневими тінями. Сміливо робіть акценти: соковита губна помада, яскраві смоки-айс, екзотичні стрілки.

Простий макіяж для новачків: 5 ідей

Настав час починати уроки, набиратися досвіду. Вчимося мистецтву макіяжу поступово, поетапно.

Візьміть на озброєння п'ять корисних лайфхаків:

не можете створити рівну лінію за допомогою помади - нанесіть засіб по центру губ і, поплескуючи пальцями, розтушуйте її до країв;

оформляючи брови, трохи витягуйте волоски догори, щоб вони мали вигляд скуйовджених, і скористайтеся хайлайтером, розподіливши його біля коріння;

створення графічних стрілок – складний процес, тому зробіть їх розтушованими;

для ефекту природного глибокого погляду промалюйте міжресничні контури темним олівцем;

якщо ви не надто «дружите» з тінями, скористайтеся одним кольором, наносячи його від лінії вій до складки верхньої повіки.

Створення макіяжу

Як грамотно робити нескладний макіяж для початківців? Якщо ви вирішили фарбуватися самі, ми намагатимемося навчити вас простим технікам макіяжу в домашніх умовах з покроковим описом.

Брові

Заповнюйте брови тінями та промальовуйте волосинки. Зафіксуйте гелем. Можете скористатися тинтом, що наноситься аплікатором. Ефект татуажу триматиметься кілька днів.

Очі

Нанесіть тонким шаром на повіки світлий консилер або праймер. Скористайтеся світлими тінями на ділянці від вій до брів у внутрішніх куточках. Підкресліть лінію зростання вій, використовуючи підводку, лайнер, олівець. Останній штрих - туш в 1-2 шари.

Рум'яна

Оптимальний вибір – це натуральні тони: рожевий, персиковий, кораловий. Для молодих дівчат підходять продукти із легким блиском. Вікова шкіра обличчя краще виглядає із кремовими текстурами.

Губи

Злегка змастіть губи консилером, тональною основою, потім безкольоровим бальзамом. Коли все вбереться, покрийте поверхню олівцем до країв від центру. Нанесіть помаду чи блиск.

Фіксація

Наприкінці – закріпіть макіяж. Скористайтеся спреєм-фіксатором. Розпиліть на відстані не менше 20 см від обличчя в 3-5 натискань. Можете використовувати термальну воду, гідролат із рослинними екстрактами, прозору пудру.

Як фарбуватись тональним кремом?

Наносячи косметику поетапно, насамперед потрібно використовувати тональну основу. Проведіть очищення обличчя, зволожте його, зачекайте до повного всмоктування.

Крем наноситься одним із способів:

1 Пальцями. Зробіть крапки і, поплескуючи, рівномірно розподіліть від лінії росту волосся до вух та шиї. Розподіл – складне завдання, проте економно разходується.

2 Вологим спонжем, рухами, що поплескують. Засіб розподіляється поступово, але витрачається надлишку.

3 Штучним пензлем. Крем нанесіть на долоню, трохи розігрійте. Круглим пензликом виконуйте легкі рухи по колу, плоским – смугами.

Як фарбуватися консилером?

Якщо ви тільки вирішили навчитися робити макіяж правильно, купіть консилер з аплікатором. Вибирайте тон трохи світліше, ніж відтінок обличчя. Щільна текстура потребує ретельного розтушування.

Використовуйте для нанесення тонкий пензлик зі штучним ворсом, аплікатор або розтушовуйте за допомогою пальців. Консилер слід поетапно наносити на тональну основу. На нижню повіку – у формі трикутника вершиною вниз.

Також висвітлюйте область перенісся, підборіддя, центральну частину чола, біля крил носа, щоб приховати судинну сіточку. Правильно замаскуйте зони із проблемною шкірою – прищами, почервоніннями, пігментацією.

Як фарбуватися хайлайтером?

Косметичний засіб красиво "підсвічує" шкіру обличчя делікатними відблисками. Для розподілу сухої текстури використовують плоский натуральний пензлик, для кремової та рідкої – невеликий штучний або обходяться пальцями.

Хайлайтер із сяючими частинками – шиммер, підійде для вечірнього макіяжу, ніжний сатиновий – для повсякденного. Правила його застосування покроково, виділення ділянок обличчя – нескладні:

на вилицях - розтушувати по горизонтальній лінії від носа до скронь;

в області брів – над та під ними;

на переніссі - вздовж спинки, щоб візуально звузити ніс, на кінчику, щоб укоротити;

галочка над губами – додасть об`єму та чуттєвості;

у слізних точках освіжить погляд, зніме сліди втоми.

Як правильно фарбувати рум'янами?

Щоб правильно нафарбуватись рум'янами, потрібно враховувати форму обличчя. Від цього залежить область нанесення.

Овальне обличчя

По верхньому краю вилиць, розтушовуючи до скронь. Так візуальний акцент зміститься з округлості нижньої частини обличчя на вилиці. Воно не здаватиметься надто витягнутим.

Кругле

Для зменшення випуклості щік, нанесіть засіб на найвипуклішіі ділянки. Розтушуйте, переносячи пігмент під нижній край вилиці. Овал обличчя стане пропорційним.

Квадратне

Ви можете пом'якшити риси, якщо оформите рум'янами «яблучка» на щоках. Тоді акценти змістяться на них. Косметику наносьте поетапно, виконуючи кругові рухи широким пензлем.

Як використовувати коректор для обличчя?

Роботі з коректором складно навчитись, але можливо. Результат макіяжу має виглядати природно. Не захоплюйтеся темним коректором, інакше виглядатимете старше своїх років.

Правило застосування коректора: висвітлюйте виграшні зони, проблемні – затемнюйте. Покрокові етапи скульптурування:

1 Висвітлювання – наносите замість світлого хайлайтера. Це – взаємозамінні косметичні засоби. Підкреслюйте контурах ділянок обличчя, які хочете виділити.

2 Затемнення - виконуйте під вилицями, по бічних частинах нижньої щелепи. Наносьте темний коректор з країв перенісся.

3 Розтушовка – спочатку розподіліть світлий тон, потім темний, щоб стерти межі між ними.

Як фарбуватися палеткою консілерів?

Кольорові консилери з палетки допомагають замаскувати специфічні дефекти шкіри. Вони за допомогою контрасту приховають пігментні плями, негарний відтінок обличчя, сліди акне та втоми.

Жовтизна, тьмяність, пігментація візуально забираються фіолетовим коректором. Судинну сітку, синці, рубці від акне та ран усуне жовтий. За допомогою рожевого консилера відбувається освітлення темних кіл в області очей. Зелений позбавляє почервоніння та дрібних прищів, висипань, сонячних опіків. Його потрібно наносити точково. Власницям смуглявої шкіри потрібен померанчевий тон для освітлення області під очима.

Як фарбуватись пудрою?

Пудра вирівнює тон, матує шкіру, усуває жирний блиск, закріплює макіяж. Ви можете вибрати безбарвну та тонуючу, розсипчасту, у кульках, компактну. Колір повинен бути на тон-повтона світліший за тональний крем.

Наносьте її великим пензлем або пензлем-кабукі на область носа, вилиць, чола тільки після повного висихання основи. Торкайтеся шкіри легкими рухами, рівномірно розподіляючи продукт. Ви повинні не розтирати, а легенько вбивати її у пори. Навчіться правильно робити тонкий шар. Краще ще раз пройтися пензлем з пудрою по обличчю, доповнюючи засіб, ніж створити щільну маску, яка не приховає, а виділить недосконалість шкіри.

Тепер ви знаєте, як правильно поетапно наносити макіяж на обличчя у домашніх умовах. Ваші вечірні та денні образи будуть привабливими та чарівними.