Візажисти повторюють щоразу: брови – одна з важливих деталей красивого образу. Який би стильний макіяж очей чи губ ви не виконали, без правильно укладених брів він не виглядатиме так ефектно. І річ у простій геометрії: саме від брів залежить, як виглядають загалом риси обличчя.

Занадто темні волоски і щільний макіяж брів додадуть 5-7 років до вашого зовнішнього вигляду, а перещипані, або брівки-ниточки, зроблять щоки круглими, обличчя повним, а очі невиразними.

Щоб уникнути подібних помилок, радимо дотримуватися нехитрих правил на кожному етапі. Тоді для ідеальних брів можна не відвідувати салон.

Догляд за бровами

Скільки часу та коштів ви витрачаєте на догляд за шкірою обличчя, тіла, волоссям? А за бровами? Так, ці волоски над очима теж треба «задабрювати», щоб вони росли рівно, були густими, міцними і не втрачали кольору.

Заведіть правило: щовечора розчісуйте брови щіточкою для поліпшення кровотоку, а потім наносьте спеціальні засоби для догляду або поживні олії, наприклад рицинову.

Вранці не забувайте змити масло і знову прочесати волоски у напрямку до скронь, так і кровотік покращається, і брови краще лежатимуть.

Ці прості лайфхаки займуть лише кілька хвилин на день, а результат буде помітний вже за кілька тижнів.

На замітку

Брови, як і волосся, потребують захисту від агресивного середовища та сонячних променів. І найкращий спосіб зробити це – використовувати щодня гель для брів. Продукт цей виконає функцію бар'єру, що ніжно обволікає кожну волосину.

Моделювання брів

Жах візажистів – брови-ниточки – залишилися в далекому минулому. Втім, соболині, неакуратні, надто широкі варіанти, які робили погляд важким і похмурим, теж. Тепер на піку популярності природні, але жіночні брови з невеликим вигином та гострим кінчиком, спрямованим до скроні.

Щоб отримати таку форму, потрібно запастися часом, терпінням та якісним пінцетом. Він повинен бути гострим, тонким, не обламувати волоски, інакше залишаться негарні пеньки, яких складно позбутися.

А ще нагадаю пару важливих правил:

• Ніколи не вищипуйте волосинки зверху, обличчя відразу стане важчим!

• Після кожних трьох-чотирьох волосин зупиняйтеся і перевіряйте результат, щоб уникнути перещипаних, нерівних брів.

Форму можна побудувати за трьома точками. Початок брови - пряма від крила носа до чола, найвища точка знаходиться на лінії від крила носа через райдужку ока, а кінчик - перетин брови і лінії від крила носа до скроні. Якщо боїшся, що самостійно збудувати форму не вийде, можна скористатися спеціальними трафаретами. Зазвичай вони продаються в наборах і можна підібрати ідеальну форму для свого обличчя.

Пам'ятайте: як би ви не намагалися ідеально оформити брови, вони, як і зачіска, мають властивість розтріпуватися. Тому вже через півгодини після виходу з дому окремі волосинки можуть опуститися або піднятися та зіпсувати весь вигляд.

Щоб цього уникнути, вже оформлені брови укладіть спеціальним фіксуючим гелем. Універсальна порада – вибирайте прозорі варіанти: гель підійде для будь-якого кольору волосків. Він не забруднює шкіру, але змоделює потрібну форму. До речі, іноді такого оформлення достатньо, щоб брови чудово виглядали.

Макіяж брів

Для макіяжу брів можна використовувати олівці, помадки, тіні, спеціальну туш. У всіх цих продуктів одне призначення – вони роблять брови більш виразними та насиченими. Іноді в них просто немає потреби, якщо немає завдання промалювати брови або додати кольори.

На замітку

Гель для брів можна використовувати і як туш. Візажисти рекомендують нанести його на вії для посилення природного кольору вій та ефекту підкручування. Так у тебе вийде ультрамодний макіяж без макіяжу, немов ти тільки що прокинулася, але вже виглядаєш неймовірно!

Правильно підібрана форма брів може зробити обличчя гармонійнішим. Але перед тим як братися за пінцет, необхідно стати перед дзеркалом і дещо з'ясувати

Перший крок до того, щоб зробити брови доглянутими, це надати їм форму. Але не все так просто. Розбираємось, які форми брів існують, як правильно підібрати стиль та які тренди будуть на піку моди.

Якою буває форма брів

Будь-яка брова складається з чотирьох основних частин: головки, тіла, хвостика та точки перегину (арки). Коригуючи кожну з них, можна досягти тієї чи іншої форми.Хоча брови у всіх трохи різні, більшість із них потрапляють до однієї з основних категорій. Вони можуть бути прямими, заокругленими, з гострими або м'якими арками. Але насправді варіантів оформлення брів набагато більше, і деякі з них досить екзотичні - брови-кіски, подвійні або у вигляді пір'я. На такі експерименти наважаться небагато, тому для повсякденних образів краще орієнтуватися на типові форми.

Прямі брови

Одна з найбільш популярних сьогодні форм брів. Хвостик, тіло і головка брови знаходяться на одній горизонталі, вони не мають гострих і явно виражених зламів. Прямі лінії візуально коригують риси обличчя та акцентують увагу на очах, додаючи образу м'якості. Однак володаркам вузького розрізу очей краще уникати цієї форми. Оскільки візуально прямі брови додатково звужуватимуть їх.

Дугоподібні брови

Дугоподібні або вигнуті брови відрізняються плавними лініями та м'яким закругленням арки. Це один із найбільш універсальних та виграшних стилів, який підходить практично всім. Такі брови надають зовнішності одночасно жіночості та строгості. Вони також візуально роблять очі більшими, а погляд здається більш розкритим.

Однак потрібно бути акуратнішими з такою формою, оскільки вона додає віку.

Брови «будиночком»

Для таких брів характерна яскраво виражена точка зламу, що формою нагадує трикутник. Залежно від особистих побажань, цей злам буде більш м'яким або гострим. Така форма підходить різним типам обличчя, завжди надає виразності та допомагає розставити акценти в образі.

Уникати брів-будиночків, слід дівчатам із проблемами шкіри, вони надто акцентують увагу на верхній половині обличчя. Теж стосується представниць великих очей: брови-будиночки можуть зробити їх візуально ще більше».

S-подібні брови

Чимось нагадують дугоподібні брови, у них теж немає різких зламів чи незграбних форм. Арка при цьому не так сильно піднята, а лінія брови поступово витончується з наближенням до скроні.

У цілому така форма досі актуальна, але підійде далеко ще не всім.При цьому S-подібні брови відмінно приховують недоліки у зовнішності, такі як великий ніс, маленькі очі або занадто широкі вилиці.

Однак така форма додає образу суворості, жорсткості. Крім того, такі брови вимагають постійного догляду, їх форму потрібно ретельно підтримувати і коригувати.

Форма брів по типу обличчя

Визначити свій тип обличчя можна у різний спосіб: обвести олівцем контур і подивитися в дзеркало, яку фігуру він більше нагадує. Або виміряти відстань між вилицями і від підборіддя до найвищої точки чола.

Вибираючи форму брів, часто хочеться наслідувати модним трендам, але краще покладатися в цьому питанні, в першу чергу, на природні контури брів і овал обличчя. Існує кілька основних типів обличчя.

Овальне обличчя

Овальна форма обличчя вважається ідеальною, оскільки вона підходить до багатьох стилів брів. У цьому випадку можна просто коригувати наявну форму, а також сміливо пробувати щось нове. Найбільш виграшним варіантом для овального обличчя буде пряма форма, оскільки вона візуально коригує довжину. При цьому краще уникати різкого зламу та яскравої арки. Також намагайтеся зберегти контур м'яким, щоб брови не виглядали надто гострими.

Кругле обличчя

Довжина та ширина такого типу обличчя приблизно однакові. У цьому випадку можна задуматися про деяку структурність, яка візуально допоможе звузити овал. Оптимальний варіант при даному типі обличчя - форма із зламом. Вона дозволить зробити риси більш виразними та яскравими. Варто уникати прямих та м'яких форм.

Квадратне обличчя

Квадратне обличчя, як правило, має більш незграбні риси. Зробити візуально форму обличчя довшою, а лінію щелепи вузькою допоможуть правильно оформлені брови. Вибирайте м'які лінії вигину, без різкого зламу та прямих ліній.

Прямокутне обличчя

Має довгасту або прямокутну форму часто з близько або глибоко посадженими очима. У цьому випадку потрібно зробити овал обличчя коротшим і ширшим. Для цього варто дотримуватися тих правил, що і при квадратному типі, але трохи подовжуючи лінію і форму.

Ромбоподібне обличчя

Відрізняється високими та широкими вилицями, із загостреним підборіддям та досить вузьким лобом. Найідеальніший варіант для цього типу зовнішності - м'які вигнуті брови, які дозволять згладити всі гострі кути. При цьому варто уникати різких ліній.

Трикутне обличчя

У цьому випадку найширшою частиною обличчя буде чоло, а найвужчою — нижня точка на підборідді. Мета — зробити чоло вужчим і пом'якшити підборіддя, зробивши його менш «загостреним». Оптимальний варіант бровних дуг при особливостях даного типу зовнішності - округлі форми з піднятими кінчиками. Варто уникати прямої форми.

Тренди моди

Кажуть, що мода циклічна, але брів, здається, це не стосується. І в 2024-25 року повернення тонко вищипаних «ниточок» із 90-х чекати не варто. У тренді, як і раніше, густота з ще більшим ухилом у натуральність. На думку експертів-бровістів, у топі такі форми брів.

Брови «скаус»

Як і попереднього року, головним трендом залишаються брови «скаус». Це широкі та густі брови, частіше оброблені за формою природної лінії. У них немає химерних вигинів чи гострих, різких кінчиків. Чіткі лінії, навпаки, замінює легка недбалість, але не надмірна. Особливу ефектність таким бровам дає закріплення гелем.

Натуральність

Ця тенденція полягає в тому, щоб дотримуватись своєї природної форми, тільки більш доглянутої. Тому не варто переживати, якщо раптом одна волосина вибивається або десь брова «пушиться» — засоби та процедури догляду за бровами дозволяють швидко і безболісно згладжувати всі нюанси. Якщо говорити про колір, все зводиться до натуральності. Відтінок не повинен бути темнішим одного-двух тонів вашого волосся.

Знебарвлення

Як і раніше, активно набирає силу тренд на знебарвлені брови. Процедура надає образу ефект чистого папіра, коли можна дозволити собі експерименти із зовнішністю. Крім того, зберігається тренд #nomakeup (макіяж без макіяжу).

Що ще впливає на форму брів

Вибір певної форми та густоти на практиці пов'язаний не тільки з овалом обличчя, але й іншими особливостями зовнішності.

• Розмір очей. Якщо очі великі, то, наприклад, густі брови допоможуть збалансувати їхні пропорції. Якщо маленькі, то зайва пишнота «затінятиме» очі.

• Розріз очей. Тут багато в чому працює принцип протилежностей. Наприклад, якщо куточки очей підняті, підійдуть брови із закругленим кінцем. Якщо очі як би опущені, то цю особливість компенсують вигнуті лінії. Для близько посаджених очей важливо не зрушувати початок брови близько до перенісся. Якщо очі розташовані далеко один від одного, принцип повністю протилежний. Мигдалеподібний розріз, як правило, універсальний, і до нього підходять усі форми брів.

• Відстань між бровами та очима. Якщо надбрівна кістка розташована близько до очей, слід трохи підняти брови, щоб освітлити цю область. У випадку, коли лінія висока, густіші брови можуть створити більш збалансований вигляд.

Типи форми брів по ширині

• Тонкі – підкреслюють жіночість. Але слід враховувати, що надмірно тонкі брови-ниточки псують пропорції обличчя. Тонкі брови не бажано робити власницям навислого повіка. Поверненням брів-ниточок лякають вже котрий рік, але поки що мода на натуральність таки перемагає, тому захоплюватися вищипуванням ми не радимо.

• Натуральні – брови природньої ширини, найоптимальніший варіант та тренд уже протягом кількох сезонів.

• Широкі (а-ля Кара Делевінь і Лілі Коллінз) – мода на ДУЖЕ широкі брови поступово сходить нанівець. По-перше, відростити такі під силу далеко не кожній дівчині – велику роль тут відіграють природні дані. А по-друге, дуже широкі брови добре виглядають лише на молодому обличчі. Зрілим жінкам вони можуть надати похмурий і суворий вираз.

Брови по типу обличчя

Виділяють 4 основні типи обличчя: кругле, квадратне, трикутне та овальне. Також можна виділити три підтипи - ромбовидне і грушеподібне (як різновиди трикутного) і прямокутна форма (як різновид квадратного типу).

Якщо визначити форму обличчя візуально не вдається, можна скористатися таким методом.

Слід прибрати все волосся назад, бажано добре зачесати його біля зони чола і зафіксувати так, щоб воно не височіло над головою. Форму обличчя має бути видно повністю від зони початку зростання волосся.

Після цього зробіть фото строго анфас. Якщо є можливість, надрукуйте це фото у великому форматі.

Далі слід визначити такі параметри обличчя:

• Найвища точка (центр чола) та нижня точка (підборіддя). Відстань між цими точками – це висота обличчя.

• Ширина чола – визначається за найвищими та рівновіддаленими точками, це приблизно верхні точки скронь.

• Ширина верхніх вилиць.

• Ширина нижніх вилиць.

Для зручності можна провести маркером лінії прямо на фото. Зазвичай вони вже досить наочні, щоб дійти висновку, як параметри співвідносяться один з одним. А у разі сумнівів ви можете заміряти відстань лінійкою чи сантиметровою стрічкою.

Співвідношення для різних типів обличчя: визначаємо форму

Овальне обличчя: найширша частина обличчя – це верхні вилиці; висота обличчя більша за ширину, тобто обличчя витягнуте по вертикалі; ширина чола і нижніх вилиць практично рівні; верхні вилиці не набагато ширші за нижні; межі обличчя плавні.

Кругле обличчя: найширша частина обличчя - це верхні вилиці, але виражені вони неявно, висота обличчя не набагато більша за ширину; ширина чола і нижніх вилиць практично рівні; лоб невисокий; верхні вилиці не набагато ширші за нижні; межі обличчя плавні. Кругла форма обличчя дуже нагадує овальну, але менш витягнута.

Квадратне обличчя: висота обличчя ненабагато більша за ширину; ширина чола, нижніх вилиць і верхніх вилиць практично рівні; лоб низький; межі обличчя мають досить різкі кути, виражені нижні вилиці.

Прямокутне обличчя: варіант квадратного типу, але висота обличчя при цьому значно більша за ширину; лоб високий і яскраво виражений.

Трикутне обличчя: найширша частина обличчя – лінія чола; висота обличчя може бути більшою за ширину або дорівнює їй; ширина чола набагато більше ширини нижніх вилиць і трохи більше ширини верхніх вилиць; зазвичай досить виражене гостре підборіддя.

Грушоподібне обличчя (або Перевернутий трикутник, Трапецієподібне) - найширша частина обличчя - лінія нижніх вилиць, щоки мають повноту; висота обличчя може бути більшою за ширину або дорівнює їй; ширина чола помітно менше ширини нижніх вилиць.

Ромбовидне обличчя (або Два трикутники, Алмаз) - найширша частина обличчя - це верхні вилиці; вузьке чоло і вузьке, загострене підборіддя, ширина чола і ширина нижньої щелепи практично рівні; висота обличчя може бути більша за ширину або дорівнює їй; межі обличчя мають досить різкі кути, виражені нижні вилиці.

Необхідно враховувати, що у більшості людей форма обличчя є комбінацією двох і більше типів. Однак завжди можна визначити переважний.

Форма брів для овального обличчя

Овальне обличчя вважається найбільш гармонійним. Всі інші типи бажано наблизити до овалу – хоч би й візуально за допомогою брів.

А що сам овал? Тут можна "пограти" з різними формами. Ідеальний варіант – класична форма брів з м'яким вигином. Ефектно можуть виглядати і практично горизонтальні брови з мінімальним зламом - так звані брови-скаус. Небажано робити різкий вигин "будиночком" або дуже виражені округлі дуги, щоб ще більше не витягати обличчя.

Форма брів для круглого обличчя

Брови повинні мати чітку форму, виражений злам та тонкий кінчик. Добре підійдуть класичні висхідні вигнуті брови з акуратним апексом. Така форма зробить риси обличчя скульптурнішими, додасть недостатньої різкості, графіки, «характерності». А ось округла форма не рекомендується - риси обличчя можуть зовсім "попливти". Прямі брови без вигину візуально «сплющать» обличчя по вертикалі та зроблять щоки ще ширшими.

При круглій формі обличчя слід уникати як занадто широких, так і дуже вузьких брів. Перші зроблять обличчя масивним, а другі додадуть йому лялькову неприродність. Тому краще зупинитись на натуральній ширині.

Форма брів для квадратного та прямокутного обличчя

Форма брів має бути м'якою, з плавним, не надто вираженим вигином. Можна вибрати брови округлої форми - вони допоможуть пом'якшити виражену геометрію обличчя.

Як і у випадку з круглим обличчям, ширину брів необхідно зберегти. Тонкі брови-ниточки виглядають на квадратному обличчі непривабливо. Вони зроблять його нижню частину ще більшою, масивнішою. Однак і дуже широких брів слід уникати — вони можуть надати образу неохайності та грубості.

Для прямокутного обличчя також бажано зробити висхідні брови з м'яким вигином, але округлі дуги тут не підійдуть, оскільки можуть ще більше витягнути обличчя. Бажано трохи подовжити кінчики у бік скронь.

Форма брів для трикутного обличчя

При трикутному типі обличчя брови повинні бути висхідними та мати природний вигин. Протипоказано короткі прямі брови, які ще більше розширять зону чола. Ще одне категоричне табу — брови «будиночком». Занадто гостра арка лише підкреслить «незграбність» обличчя.

Зайва ширина у разі небажана, вона може обтяжити область чола.

Для грушоподібного обличчя підходящий варіант – широкі та густі брови з вигином. Вони відвернуть увагу від важкої нижньої щелепи і дозволять підкреслити очі, додадуть візуального об'єму в області чола та скронь. Слід робити довгі кінчики, а вигин зміщувати ближче до зовнішнього кута ока – це знову ж таки працює на розширення верхньої частини обличчя. Для посилення ефекту можна трохи розсунути брови у перенісся.

Для ромбовидного обличчя слід вибирати класичну вигнуту форму брів з м'яким плавним вигином без зайвої графічності. Як і у випадку з трикутним обличчям, жодних брів «будиночком»! Зайво округлих форм теж слід уникати, тому що вони можуть підкреслити малу ширину чола і обличчя виглядатиме комічно.

Інші нюанси

Форма брів дуже сильно впливає на візуальне сприйняття очей.

Якщо очі посаджені дуже близько, розширення зони між бровами дозволить це візуально скоригувати. А при широкій посадці очей допоможе прийом зближення брів до перенісся. Однак у цьому випадку слід дотримуватися акуратності - надмірно об'ємні у перенісся брови роблять погляд важким, а вираз обличчя - похмурим.

Якщо очі мають округлу форму, на викаті, візуально скоригувати цю особливість зовнішності допоможе правильне розташування апекса - його потрібно зрушити ближче до закінчення брови. І в жодному разі не можна розташовувати найвищу точку в центрі брови, над зіницею. Крім того, протипоказані округлі та трикутні брови з високим зламом.

Для вузьких очей і навислого повіка, як уже зазначалося вище, підходить висхідна форма брів з невеликим витонченим зламом. Найвища точка розміщується приблизно над зовнішнім куточком ока.

Для маленьких очей не варто робити густі брови — це ще більше підкреслить нестачу зовнішності. Відповідний і гармонійний варіант - брови середньої товщини. Візуально збільшити розмір допоможуть акуратні округлі брови, якщо зробити таку форму дозволяє будова обличчя.

Форма брів повинна гармонійно виглядати на обличчі. Тому за дрібних рис краще робити їх тонкими або середньої ширини. Для великих рис обличчя краще підбирати густі брови.

Пам'ятайте: поняття краси у всіх різне.