Мішки під очима періодично з'являються у багатьох людей. Неповноцінний сон, тривала робота за комп'ютером, неправильне харчування та вживання великого об'єму води – це може стати причиною появи набряклості на обличчі. У деяких випадках швидко позбутися такого явища неможливо, потрібно вирішувати проблему комплексно — косметологія, звернення до лікаря та коригування способу життя. Але як же швидко виправити ситуацію в цьому випадку? Представниці слабкої статі цілком можуть замаскувати мішки під очима за допомогою косметики. Але щоб шар гриму не впадав сильно в очі, робити макіяж цієї зони слід правильно.

Підготовка очей до макіяжу

Усунути мішки під очима за допомогою гарного макіяжу можна. Але перш ніж приступати до використання косметики слід підготувати шкіру. Це дуже важливий етап і пропускати його не можна:

• Протирають шкіру навколо очей тонізуючим лосьйоном.

• Наносять на зону навколо очей крем із дренажним ефектом.

У складі такого засобу може бути кофеїн, морська сіль, а також витяжки з кінського каштану та водоростей. Завдяки крему із підшкірного шару добре видаляється зайва вода. Зберігати такі креми рекомендується в холодильнику, наносити на шкіру в охолодженому вигляді. На нижні повіки приклеюють спеціальні патчі, які допомагають зняти набряклість. Якщо такої косметики в будинку немає, то можна використовувати звичайні чайні пакетики, які попередньо полежали в морозильній камері 10 хвилин.
Роблять легкий масаж нижніх повік. Завдяки цій процедурі вдається покращити відтік рідини. Тільки після етапу підготовки на шкіру можна наносити косметику. У більшості випадків вже після таких маніпуляцій набряклість дещо спадає, і косметика лягає на шкіру більш рівно. Для ніжної шкіри навколо очей можна використовувати лише якісну косметику.

Порада лікаря

Лікарі рекомендують використовувати спеціальні коректори та консилери для маскування мішків під очима. При виборі продукту слід звертати увагу на склад, який має бути гіпоалергенним та не містити агресивних хімічних компонентів. Також важливо правильно підібрати відтінок косметики: персикові та жовтуваті відтінки допоможуть приховати синє забарвлення, а світлі відтінки – зменшити темні кола. При нанесенні косметики слід бути обережним, не наносити надто товстий шар, щоб уникнути ефекту маски.

Гримирування

За допомогою гарної косметики можна прибрати будь-які дефекти на шкірі. Для маскування мішків під очима потрібно приготувати тональний крем, консилер, розсипчасту пудру, спеціальні олівці та тіні. Не треба забувати про ватні палички і тонік. Вони можуть знадобитися для коригування макіяжу.

Консилер

Консилер, або іншими словами, коректор, буквально придуманий для того, щоб прибирати мішки під очима. Але тут дуже важливо правильно підібрати тон, який підходитиме під колір шкіри. Для цієї області обличчя добре підходить консилер із легкою текстурою. Варто віддавати перевагу жовтуватим тонам, тому що рожеві та бежеві тони ще більше позначать проблему. Наносять консилер на область нижньої повіки в невеликій кількості. Дуже товстий шар косметики заб'є пори та ще більше порушить відтік рідини. Консилер рівномірно розподіляють пензлем до тих пір, поки не будуть добре розтушовані всі межі.

Тональний крем

Тональний крем допоможе без проблем приховати мішки під очима. Але варто враховувати, що його колір повинен точно відповідати кольору шкіри, інакше замість гарного макіяжу вийде маска. На консилер наносять трохи тонального крему. Після цього косметичний засіб розподіляють, акуратно поплескуючи подушечками пальців. Потім тональний крем наносять на Т-зону. Розтушовують спонжем по лобі, скронях, вилицях і лінії від крил носа до зовнішніх куточків очей. Хороший тональний крем лягає на шкіру рівним шаром і не створює ефекту маски. Важливо на різні частини обличчя наносити однаковий шар косметичного засобу. При нанесенні тонального крему особливу увагу варто приділяти підборідюі і лінії на лобі, де починає рости волосся.

Пудра чи рум'яна

Щоб нанесений макіяж не потік через час, косметологи рекомендують закріпити отриманий результат за допомогою пудри або рум'ян, що підходять за кольором. Найкраще використовувати розсипчасту пудру нейтрального відтінку. Її не буде сильно видно на обличчі, але вона зробить макіяж стійкішим. Пудру потроху набирають великим пензлем та акуратно припудрюють обличчя. Потрібно пам'ятати, що такі пензлі слід періодично мити. Інакше вони забруднюються, цей бруд потрапляє в пудру, і  перетворюється на грудочки. Рівно розподілити такий косметичний засіб по обличчю потім практично неможливо. Наносять матову пудру одним шаром. Починають з верхньої частини обличчя, потім переходять на повіки та поступово припудрюють всю поверхню. Не варто наносити кілька шарів пудри, тому що в цьому випадку обличчя не буде виглядатиме натурально, а матиме вигляд фарфорової ляльки. Пудра потрібна при нанесенні макіяжу. Завдяки цьому засобу вдається приховати будь-які нерівності на обличчі.

Тіні та олівець

У тінях не повинно бути перламутру, за кольором вони повинні бути наближені до очей. На рівні зрачка, під бров’ю ставлять крапку білого або світло-бежевого кольору. За рахунок такого прийому очі здаватимуться набагато ширшими. Олівець потрібно брати яскравішого кольору, ніж тіні та радужка. Завдяки підведенню увагу людей відразу привертатиме верхня повіка. Не варто підводити очі чорним чи насичено-коричневим олівцем. Якщо обвести відразу все око, то воно перетвориться на вузьку щілинку, що аж ніяк не додасть привабливості. Якщо підвести темним олівцем лише верхню повіку, то погляд буде дуже важким. Людям, у яких внутрішній куточок нижчий, ніж зовнішній, взагалі не варто підводити очі, оскільки утвориться враження сумної ляльки.
Не варто густо фарбувати вії, тому що за ними стає не видно очей. Крім того, якщо туш неякісна, то вії склеюються, а це дуже непривабливо.

Екстрені заходи

Якщо з ранку є близько півгодини вільного часу, то можна спробувати зменшити набряклість на обличчі за рахунок підручних засобів: До очей прикладають частинки свіжого огірка на 15 хвилин. У цей час можна полежати та послухати спокійну музику. Беруть міцно заварений зелений чай, остуджують у морозилці. Змочують у холодній рідині ватяні диски та прикладають до повік на 10 хвилин. Якщо є схильність до набряків на обличчі, з вечора готують концентрований відвар трав. Можна взяти ромашку, календулу та шавлію. Готовий відвар розливають у формочки для льоду та заморожують, вранці протирають проблемні місця такими кубиками. Можна прикласти до очей на 5 хвилин холод, але робити це можна тільки через тоненький рушник. До повік можна прикласти свіже листя подорожника, тільки попередньо їх потрібно пом'яти руками, щоб виступив сік. Всі ці засоби набряклість під очима повністю не приберуть, але помітно зменшать їх. Не варто використовувати трав'яні відвари, якщо є схильність до алергії. Вони можуть призвести до посилення набряклості.

Досвід інших людей

Багато людей діляться своїми секретами щодо приховування мішків під очима за допомогою косметики. Один із популярних способів – використання консилера. Він допомагає вирівняти тон шкіри і приховати темні кола, роблячи погляд свіжішим і відпочившим. Хтось вважає що краще наносити хайлайтер під очі для надання сяйва та відволікання уваги від набряклостей. Важливо вибирати косметику, що підходить по текстурі та відтінку, щоб результат виглядав природно. Крім косметики, важливо приділяти увагу здоровому сну, зволоженню шкіри та здоровому способу життя, щоб позбавитися проблеми мішків під очима назавжди.

Помилки у макіяжі

Деякі жінки при нанесенні макіяжу в спробі замаскувати набряклість під очима припускаються помилок. Завдяки цьому обличчя виглядає неприродно. Є низка найпоширеніших помилок:

Нанесення під очі жирного крему. Робити цього не варто, тому що шкіра під очима ніжна,  а зайвий шар погіршує її стан.

Для маскування кіл під нижньою повікою не варто використовувати коректор у стику.

Відтінок пудри має відповідати кольору обличчя. Надто світла пудра надає шкірі землістий відтінок.

При набряках під очима не варто робити як дуже світлий, так і темний макіяж.

Не варто підводити нижні повіки, в цьому випадку набряклість відразу впадає в око.

Не можна наносити макіяж, притулившись впритул до дзеркала, оскільки буде погано видно результат.

Не можна використовувати косметику з перламутром.

Вміло нанесений макіяж допоможе приховати будь-які недоліки, у тому числі набряки під очима.

Щоби все виглядало максимально природно, наносити косметику варто при гарному освітленні.

Часті питання

Як замаскувати мішки під очима?

Вмийтеся холодною водою. Від холоду судини звужуються, тому зменшується набряклість.

Накладіть холодні компреси. …

Зробіть масаж. …

Нанесіть крем для повік. …

Як фарбувати очі якщо мішки під очима?

Консилером на тон світліше за основний замаскуйте складку під припухлістю за допомогою тонкого пензля або спеціального олівця-коректора. Дайте засобу «осісти» протягом кількох хвилин, а далі акуратними рухами розтушуйте кордони. Важливо, щоб світлий відтінок залишався саме у складці.

Як наносити консилер на мішки?

Консилер наноситься безпосередньо на припухлість і обережно розтушовується рухами, що поплескують, за допомогою безімянного пальця або пензлика.

Чим замаскувати кола під очима?

Щільний консилер для освітлення області навколо очей. Ковзаючими або поплескуючими рухами нанеси стійкий консилер під очі і акуратно розтушуй у напрямку до вилиць, щоб створити стійке покриття, яке не забивається в дрібні зморшки.

Корисні поради

ПОРАДА №1 Використовуйте коректор або консилер під очима для маскування мішків. Вибирайте продукт на 1-2 тони світліше за ваш природний відтінок шкіри.

ПОРАДА №2 При нанесенні косметики під очима використовуйте спеціальний пензлик або м'яку губку для рівномірного розподілу продукту та уникнення надлишків.

ПОРАДА №3 Вибирайте косметику з частинками, що відбивають, або світловідбиваючими пігментами, щоб створити ефект світловідбиття і приховати темні кола під очима.