Кожна дівчина мріє про рівний і красивий колір обличчя. Досягти цього допоможе цілий арсенал засобів, серед яких не лише звичні всім тональні креми, а й, наприклад, герой нашого матеріалу – консилер. З ним ви станете на кілька кроків ближче до ідеальної шкіри.

Консилер – косметичний засіб для маскування недоліків шкіри. Сьогодні він став чи не головним базовим б'юті-продуктом, адже чиста сяюча шкіра є основою будь-якого макіяжу. І якщо без туші, олівця чи помади можна обійтися, то з прищиками та темними кругами навколо очей мало хто може змиритися. Розповідаємо, навіщо потрібний консилер, як ним користуватися та як вибрати.

Для чого потрібний консилер

Консилер служить для маскування недоліків шкіри: прищиків, пігментних плям, судинної сіточки, синців під очима, носогубних складок.

На відміну від коректора, консилер має досить легку текстуру. Цей маскуючий засіб можна наносити як точково, так і покривати їм великі області обличчя, наприклад, Т-зону.

Як користуватися консилером для обличчя

Найчастіша проблема, яку дівчата хочуть замаскувати – темні кола під очима. Розповідаємо, як це зробити правильно.

Насамперед потрібно приділити увагу догляду за шкірою навколо очей. Якщо вона суха та зневоднена, консилер ляже нерівно і лише підкреслить недоліки замість того, щоб їх приховати. Перед тим як приступити до маскування синців, скористайтеся кремом для зони навколо очей, зробивши легкий масаж подушечками пальців по орбітальній ділянці (не надто старайтеся, щоб шкіра не почервоніла).

Для освітлювального ефекту можна придбати засіб з вітамінами К, С та ретинолом. Проти набряків та мішків під очима вибирайте крем із кофеїном або екстрактом зеленого чаю. Зморшки стануть менш вираженими під впливом ретинолу, вітамінів Е та С, пептидів та гіалуронової кислоти. Перед нанесенням консилера дайте крему вбратися - інакше косметика може скататися.

Для роботи із зоною під очима краще взяти консилер із рідкою текстурою, яка має менше шансів забитися в зморшки, ніж щільний засіб. Консилер для очей повинен або збігатися за кольором із тоном обличчя, або бути на тон світлішим, щоб підсвітити затемнену западину.

Якщо кола під очима не дуже виражені, підійде такий спосіб маскування:

Нанесіть консилер у впадинку біля внутрішнього куточка ока і розтушуйте межі м'яким пензлем.

Висвітлить консилером зону під зовнішнім куточком ока, де практично всі люди мають невелике затемнення, і розтушуйте.

Важливо виконувати тушовку лише на межі нанесення засобу, щоб консилер м'яко переходив у шкіру. В іншому випадку ви приберете пігмент звідти, де він повинен виконувати свою функцію, що маскує.

Якщо вам потрібний більш інтенсивний камуфляж синців під очима, дотримуйтесь цієї інструкції:

Нанесіть консилер у вигляді трикутника, але не рівнобедреного – злегка посуньте його вершину до носа. Розтушуйте межі.

Нанесіть засіб тонким шаром. При необхідності можна нашаровувати його, доки синець не буде повністю замаскований.

Інша поширена проблема – мішки під очима. З ними треба працювати за іншим алгоритмом.

Світлий консилер наносите в поглиблення (бороздка під мішком), а не на опуклі місця. На саму зону припухлості можна покласти тонкий шар темнішого консилера або залишити зовсім незакрашеною.

Якщо виражена носо-сльозна впадина, до неї теж варто покласти консилер. Не забудьте розтушувати межі, але так, щоб засіб не попадав на набряклість під очима.

Не кожен засіб із написом «консилер» підходить для зони під очима. Візажисти радять звертати увагу на кілька факторів.

Консилер для зони під очима повинен мати рідку чи кремову текстуру. Вона лягає легшим, непомітним шаром, не забивається у дрібні зморшки та зливається зі шкірою.

Відмінне рішення – придбати консилер зі світловідбиваючими частинками, який підсвітить зону під очима та додасть їй свіжості.

Вдалий консилер для очей повинен бути на півтонна-тон світліше відтінку обличчя.

Вибирайте зволожуючі текстури, які не пересушуватимуть ніжну чутливу зону під очима.

Якщо у вас фіолетові синці під очима, вибирайте консилер з жовтуватим підтоном, якщо круги мають сірий або коричневий відтінок - підійде засіб з рожевим або персиковим пігментом.

Підбирати консилер потрібно при природному освітленні - саме так він і виглядатиме на вашому обличчі.

Крім області під очима консилер використовують у Т-зоні для маскування розширених пор та почервоніння, а також наносять точково на прищики, пігментні плями та судинні зірочки. Консилер, що матує, допоможе стримувати жирний блиск протягом дня, а світловідбиваючий приховає носогубні складки. Також консилер, що висвітлює, можна наносити на виступаючі частини обличчя для скульптурування - спинку носа, підборіддя, верхню частину вилиць і середину чола.

Консилер для очей: як вибрати?

Консилер для шкіри обличчя: який краще купити?

Тональний консилер допоможе замаскувати будь-які недосконалості на шкірі. Ми запитали у експертів, як його вибрати.

Для маскування прищиків та пігментних плям краще підходять щільні текстури. Зверніть увагу на насичені кремові консилери в баночці або стику.

При проблемній шкірі вибирайте консилер із саліциловою кислотою, вона підсушить запалення.

Якщо ви використовуєте тональний крем, підбирайте консилер, який добре з ним поєднується.

Щоб зробити обличчя більш рельєфним і сяючим, купіть консилер на тон світліше за шкіру, а для маскування пігментації та акне засіб повинен повністю збігатися з тоном обличчя.

Влітку краще користуватися темнішим відтінком консилера, взимку – світлішим.

Які бувають відтінки консилера

Зазвичай під словом «консилер» мають на увазі маскуючий засіб відтінку, наближеного до тілесного. Проте є й такий рідкісний клас макіяж-продуктів, як кольорові консилери. Давайте розберемося, як підібрати правильний тон консилера.

Кольоровий консилер наносять під тональні засоби, а призначений він для радикального маскування недоліків.

Зелений консилер допоможе приховати почервоніння, судинну сітку, прищі та подразнення на шкірі, оскільки він нейтралізує червоний пігмент.

Жовтий консилер маскує фіолетові синці під очима та вени. Їм також можна скоригувати червоний відтінок обличчя.

Рожевий консилер надає свіжості тьмяному, сірому або зеленому кольору обличчя. Їм можна замаскувати коричневі затемнення під очима.

Персиковий або помаранчевий консилер використовується при темних колах під очима та пігментними плямами.

Фіолетовий консилер допоможе позбавитися жовтого тону обличчя і пігментації.