Добре виконаний макіяж здатний творити чудеса. Він приховує недоліки, омолоджує і, найголовніше, підкреслює вашу природну красу. На жаль, іноді трапляються макіяж-невдачі, що спричиняють абсолютно протилежний ефект.

Неправильно підібрана основа

Тональний засіб має відповідати вашому типу шкіри. Слід уникати повного покриття, оскільки воно підкреслює зморшки та створює ефект маски.

Oкрему увагу слід приділити підготовці шкіри до нанесення декоративних засобів. Тонізування та зволоження за допомогою висококонцентрованої сироватки з вітамінами та гіалуроновою кислотою забезпечить більш інтенсивне живлення, а відтак і спростить нанесення наступних продуктів.

Обираючи косметику, зверніть увагу на легкі текстури. Замість класичної тональної основи чудово підійдуть водні флюїди або BB-креми - крім пігментів, вони містять уходові речовини, наприклад, гіалуронову кислоту, центеллу азіатську, вітамін Е і антиоксиданти. Незаперечна перевага - наявність УФ-фільтрів! Ще однією легкою альтернативою є мінеральні основи. Вони мають порошкову формулу та ідеально підходять для жирної, проблемної шкіри. Що стосується матуючих пудр, уникайте в їхньому складі тальку - суміш тальку і шкірного сала може бути комедогенною!

Не забувайте про правильний відтінок тонального крему: занадто світлий зробить зовнішній вигляд нездоровим, занадто темний - старшим. 

Рум'яна нанесені неправильно

Рум'яна - справжній must-have практично в кожній жіночій косметичці. Усього за кілька секунд продукт здатний зробити вашу шкіру свіжішою, а в разі неправильного застосування обличчя матиме втомлений вигляд. У випадку з рум'янами дуже важлива техніка нанесення і спеціальний пензлик з діагонально зрізаною щетиною. Куди наносити рум'яна? Це залежить від нашого віку. Молодим дівчатам слід посміхатися і наносити рум'яна на «яблучка», проте цей метод не підійде зрілим жінкам, оскільки їхня шкіра не така пружна. У цьому випадку    рум'яна краще накладати у напрямку до вилиць.

Занадто багато консилера

Також потрібно бути обережним з консилером, особливо з тим, який наноситься під очі. Для періорбітальної зони найкраще підійдуть легкі, освітлювальні консилери, які додадуть легкості. Щільні текстури допустимі на інших ділянках обличчя.

Також не варто забувати про визначення проблеми, яку ви хочете вирішити:

Для темних кіл - ідеально підходять засоби на відтінок світліші за природний колір шкіри, з жовтими або персиковими пігментами, що нейтралізують сині та сірі тони;
Для перекриття почервоніння - використовуйте зволожувальний або освітлювальний консилер;
Для зморшок - варто вибирати продукти з додатковим зволоженням, які мінімізують їхню видимість.

Занадто яскравий макіяж очей

Темний макіяж очей краще залишити для вечірнього виходу. Смокі вдень будуть занадто виснажливими. Замість цього краще віддати перевагу ніжному макіяжу очей у бежевих, персикових або інших пудрових відтінках, які освіжать обличчя.

Також у повсякденному макіяжі слід уникати надмірного підведення, особливо темними тінями або чорним олівцем. Якщо ви хочете підкреслити форму очей, то важливо досконально оволодіти майстерністю підводки. Ніщо так не псує макіяж, як занадто товста або крива лінія - ефект втоми неминучий.

Занадто багато туші

Кожна з нас мріє про довгі та густі вії, які ідеально доповнять макіяж очей. Однак, як і smoky eyes, ляльковий ефект варто залишити для вечора, а для денного макіяжу підійдуть злегка нафарбовані вії коричневою тушшю.

Пам'ятаймо, що в моді природний образ - макіяж без макіяжу, як і раніше, залишається одним із найсильніших трендів.